MATEŘSKÁ ŠKOLA OSTRAVA

KROUŽEK - AMOSKOVA ŠKOLIČKA

18. října 2019

KROUŽEK - AMOSKOVA ŠKOLIČKA

Vážené maminky, tatínkové, návštěvníci Montessori klubíku,

dovoluji si pozdravit Vás a zaslat Vám informaci o novém, odpoledním programu, který ve Velkém světě techniky organizujeme v odpoledních hodinách.

Vždy v úterý, od 13:00 do 15:15 hodin probíhá Amoskova školička předškolní přípravy. Jedná se o odpolední aktivitu, pro děti předškolního věku.

Cílem programu je zábavnou a zajímavou formou děti připravit na vstup do první třídy a usnadnit jim přechod z mateřské školy, na školu základní.

Koncept programu vychází z „Desatera pro rodiče dětí, předškolního věku“, které vydalo Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy. Jde o doporučení, co by dítě mělo zvládat, před nástupem do základní školy. A není toho málo…

Zázemí pro děti je v učebnách Thomas a Charles, které jsou přizpůsobeny dětem. Navštěvujeme také expozice Velkého světa techniky a Malého světa techniky.

Průběh je založen na spolupráci, partnerství a důvěře, mezi lektorem – mnou a dětech, které se podílí na přípravě obsahu lekcí. Tedy jejich zpětná vazba a zájem jsou pro mne velmi důležité.

Rodiče se přípravky neúčastní, ale pravidelně jsou prostřednictvím emailu informováni, čemu jsme se věnovali a na čem budeme pracovat v dalších lekcích.

Velmi nám záleží na individuálním přístupu k dětem, takže maximální počet dětí na jedné lekci je 8.

Pokud by jste chtěli Vaše dítě přihlásit, je potřeba zakoupit vstup v e-shopu a bude Vám vystavena permanentka na 10 či 20 vstupů, s platností na 6 měsíců.

Závěrem upozorním, že žádná lekce není totožná. Každá je jiná, inspirativní a rozvíjející.

Tedy po vyčerpání permanentky můžete zakoupit další. Amoskova školička bude fungovat po celý, školní rok, až do května 2020.

V případě, že se naplní úterní termíny, otevřeme také středy, od 13:00 do 15:15 hodin.

V případě dotazů se na mne prosím kdykoli obracejte, ráda Vám pomohu.

Pěkný den

Bc.Lenka Polášková