Hbité prsty

PSÁT HBITĚ JE VÝHODA!

Také jste přesvědčeni o tom, že psát na klávesnici PC je snadné? Jistě, najít správné písmeno a stisknout klávesu umí skoro každý. Ovšem psát desetiprstovou hmatovou metodou bez chyb a rychlostí alespoň 200 úhozů za minutu umí jen ti, kteří se klávesnici učili „ovládat“ systematicky, například v jednom z volitelných předmětů na naší škole, v základech administrativy.

V úterý 6. listopadu tři žáci z 9. ročníku, kteří „všemi deseti“ píší, reprezentovali naši školu v soutěži Hbité prsty. V příjemném prostředí Obchodní akademie v Ostravě – Porubě vybojoval uspokojivé 3. místo žák z 9.A, další dva soutěžící obsadili 4. – 7. místo. Za vynaložené úsilí jim děkujeme a věříme, že získanou dovednost ocení především oni sami jak v dalším studiu, tak v osobním životě.

Mgr. Petra Lexová