„Na přelomu ledna a února letošního roku se děti z naší mateřské školy účastní 14 denního ozdravného pobytu v Horských lázních Karlova Studánka. Děti a jejich rodiče, prarodiče, případně jiní rodinní příslušníci tráví 14 dní v nejvýše položených lázních v České republice. Kromě blahodárného ovzduší si zde užívají i každodenní ozdravné procedury na regeneraci a prevenci onemocnění dýchacích cest a bohatý doprovodný program, který se nese v duchu tzv. Madagaskaru. Projektu s názvem „Ozdravné pobyty předškolních dětí městského obvodu MOaP III.“ se v rámci dvou turnusů zúčastnilo celkem 220 dětí a 201 dospělých osob z 9 MŠ městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Projekt byl podpořen Moravskoslezským krajem a Fondem pro děti ohrožené znečištěním ovzduší statutárního města Ostravy.“