BILINGUAL SCHOOL OSTRAVA

6. E - Návštěva zvukové knihovny

Ve čtvrtek 5.9. 2018 se žáci 6. E vydali na exkurzi do zvukové knihovny. V tomto oddělení jsme se seznámili s knižním světem pro nevidomé. Diskutovali jsme mimo jiné i o tom, jak je důležité dopřát  našim babičkám a dědečkům, kterým zrak neslouží jako dřív, potěšení z četby. Dozvěděli jsme se, jak vzniklo Braillovo písmo, jak si mohou nevidomí nalít čaj a nepřelít, jak si mohou procvičovat hmat či vyhledávat informace na internetu. Zkusili jsme si zahrát hru Člověče, nezlob se pro nevidomé nebo se zvážit na speciální váze, která nám hlásila na desetiny přesně naši hmotnost. Abychom lépe pronikli do pocitů nevidomých lidí, nasadili jsme si brýle, jejichž optikou jsme mohli pozorovat svět tak, jak jej vidí lidé s šedým či zeleným zákalem a jinými očními chorobami. Moc děkujeme za krásně vedenou přednášku našim dvěma milým přednášejícím.

Mgr.Tereza Šarounová